عوامل کاهش عمر باتری در گوشی های همراه

باتری گوشی های هوشمند درصورتی که از آن ها مراقبت کافی و ازم به عمل نیاید، دچار مشکات جدی و تضعیف عملکرد خواهد شد. به گزارش ایسنا، کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری همواره با بیان و معرفی برخی از فاکتورهای مهم به کاربران توصیه می کنند که با انجام و رعایت برخی از نکات می توانند عمر مفید باتری موبایل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و از رف هزینه های اضافه و مازاد نظیر تعویض باتری گوشی و خریداری یک دستگاه گوشی جدید جلوگیری بعمل بیاورند. این گزارش به مرور و بررسی مختری بر مجموعه عواملی که موجب می شود عمر مفید باتری گوشی های هوشمند به شدت کاهش یابد، می پردازد.

۱ .محیط رد و گرم یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود، طول عمر باتری گوشی به شدت کاهش یابد، قرار دادن موبایل در محیط های زیاد از حد رد یا گرم است که در برخی از موارد حتی باعث می شود دستگاه موردنظر هنگام مجاورت هوای بسیار گرم منفجر شود. بنابراین توصیه می شود که کاربران به هیچ عنوان از قرار دادن گوشی همراه خود در زیر پنجره، مجاورت با آفتاب مستقیم، داخل خودرو، کنار وسائل گرمایشی نظیر بخاری، اجاق گاز و غیره خودداری کنند.

۲ .شارژ شبانه یکی دیگر از فاکتورهای خطر برای کاهش طول عمر باتری موبایل، شارژ کردن آن از شب تا صبح است به گونه ای که گوشی -Over charged شده و دیگر آن بازدهی موردنظر و مطلوب را نخواهد داشت.

۳ .افتادن گوشی برروی سطوح سخت شاید برایتان جالب باشد اما باید بدانید که افتادن گوشی از دستانتان نیز می تواند اثر مخرب و منفی بزرگی برروی نحوه عملکرد باتری و شارژدهی گوشی هوشمندتان داشته باشد. بنابراین توصیه می شود که کاربران تا حد امکان مراقب باشند موبایلشان از دستانشان نیفتد وگرنه باید در انتظار خراب شدن و مشکل پیدا کردن باتری آن باشند.

۴ .۱۰۰ درصد شارژ کردن گوشی با اینکه عجیب و غیرقابل باور است اما باید قبول کنید که شارژ ۱۰۰ درصد گوشی نیز به باتری آن آسیب های زیادی وارد خواهد کرد. به عقیده بسیاری از مهندسان فناوری اطاعات، ایده آل ترین میزان بیشینه شارژ گوشی 9۵ درصد است و کاربران هنگام مشاهده این عدد، باید گوشی را از پریز برق و شارژ بکشند. از طرفی کمرین میزان شارژ گوشی نیز نباید کمر از ۱۰ درصد باشد.

۵ .بدون شارژ ماندن گوشی بیش از چند ساعت به گفته کارشناسان فعال در حوزه تکنولوژی، کاربران نباید بگذارند که گوشی شان بیشر از چند ساعت بدون شارژ ماند چراکه این باتری های لیتیوم یونی بعد از گذشت چند ساعت بدون شارژ ماندن، به اصطاح decharge می شوند و عمر مفید آن ها به شدت کاهش پیدا می کند.

منبع: ابرار اقتصادی

/ 0 نظر / 17 بازدید