آخرين اخبار از ويروس MY DOOM  و راه مقابله با آن

متخصصان علوم کامپيوتر با توجه به گسترش روزافزون ويروس My doom هشدار دادند که کاربران براي احتراز از آلودگي به اين ويروس بايد نرم افزاري ضدويروس مناسب را بر روي دستگاههاي خود نصب کنند و به هنگام باز کردن نامه هاي الکترونيک خود محتاط باشند.

متخصصان مسائل امنیتي معتقدند ويروس جديد تاثيرات مخرب رواني به دنبال داشته و به خصوص کاربران سيستم عامل ويندوز مايکرسافت را به شدت به دردسر انداخته است.

به گفته کارشناسان کاربران کامپيوترهاي شخصي بايد با کاربرد نرم افزارهاي ضدويروس و فايروال هاي گوناگون و بررسي دقيق نامه هاي الکترونيک ارسالي با اين ويروس مقابله کنند.

ويروس مذکور آسيبي به کامپيوترهاي شخصي وارد نمي کند، اما با تکثير خود در اينترنت و ارسال خود به آدرسهاي موجود در کامپيوترهاي شخصي افراد ترافيک فراواني را در شبکه جهاني اينترنت ايجاد کرده، به گونه اي که در 36 ساعت آغاز اين فعاليت ويروس مذکور حدود 100 ميليون نامه آلوده به آن در اينترنت پخش گرديد.

گفتني است که اين ويروس به صورت فايل ضميمه نامه هاي الکترونيک است و از اين طريق نرم افزارهاي اشتراک فايل مانند کازا نيز گسترش مي يابد. بزرگترين نقطه قوت اين ويروس نسبت به ديگر ويروس ها متن نامه حاوي اين ويروس است که ظاهري رسمي و فريبنده دارد.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید