تفاوت phpBB و phpNuke

phpNuke چیست؟ (برگرفته از سایت www.farsinuke.com)

 phpNuke یک Web Portal سیستم هست. که به شما اجازه میده سایتی کاملا دینامیک داشته باشید. phpNuke یک سیستم کاملا انعطاف پذیر و قابل Customize کردن می باشد. این سیستم از یک هسته اصلی و تعدادی موژول اصلی که دور هسته قرار گرفته اند تشکیل شده. این سیستم حاصل سال های مدیریت سایت Linux Preview می باشد. Nuke (اول اسمش uke بوده)در ابتدا در زبان Perl نوشته شده است. اما این سیستم نیاز به موژول های بسیاری داشته و هنگام کارکردن از CPU خیلی کار میکشیده :-). پس از یک مدت این سیستم رو آوردند زیر زبان PHP و بازنویسی کردن و PHP-Nuke به دنیا اومد :-). در حال حاظر phpNuke یک سیستم می باشد که در زبان های گوناگون وجود دارد و در سراسر دنیا از آن استفاده می شود. این سیستم، سیستمی می باشد که از بسیاری موژول که براحتی می توان آنرا فعال یا غیر فعال کرد نوشته شده. همچنان هرروز بر تعداد این موژول ها افزوده می شود. یکی از محسنات این سیستم، ساختار منطقی آن می باشد. از این ساختار می توان برای پیشبرد و تکمیل این برنامه استفاده کرد و به راحتی برای آن موژول های اضافه نوشت و به کارایی phpNuke افزود.

 

phpBB فارسی چیست؟

بدلیل اینکه بسیاری از کاربران ایرانی و فارسی زبان از این انجمن استفاده می کنند و متاسفانه چون این زبان برای phpBB تعریف نشده است، من بر آن شدم که این انجمن را فارسی کنم تا یک سری امکانات فارسی از جمله تایپ فارسی، تاریخهای فارسی و ... در آن قابل روئیت باشد. شما در phpBB‌فارسی دیگر هیچ قسمتی را به زبانی غیر از زبان شیرین فارسی نخواهید دید (البته در پروژه نهایی) و تمام قسمتهای آن به فارسی تبدیل شده اند از جمله پیغامها ، نحوه نمایش پیغامها ، پرسش و پاسخ ، کنترل پنل مدیریت انجمنها و ... که باعث راحتی کار برای کاربران گرامی میشود. توجه داشته باشید phpBBفارسی بصورت کاملا رایگان بوده و در دسترس همگان قرار می گیرد و هرگونه استفاده تجاری از ممنوع است.

 

phpBBPortچیست؟

حتما خیلی جاها کلمه phpBB Port را دیده ایو اما متوجه منظور آن نشده اید!phpBBPortهمان انجمنها phpBB است که در بالا توضیح داده شد ولی با این تفاوت که در آن یک سری تغییرات اعمال شده است که میتوان از آن در برنامه phpNuke به راحتی استفاده کرد . یعنی اگر شما phpBB‌ را بر روی phpNuke نصب کنید نمیتوانید از آن استفاده کنید چون به مشکل بر خواهد خورد. همچنین از phpBB Port هم به تنهایی نمیتوانید استفاده کنید چون آنرا بر حسب phpNuke تغییر داده اند و حتما باید روی phpNuke نصب شود تا بتوان با آن کار کرد.

  

این نکته را در اینجا یاد آور میشوم که phpBB توسط سایت مجید آنلاین و phpNuke توسط سایت farsinuke به زبان فارسی برگردانده شده است و بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است...

  سایت اصلی ومرجع اصلی phpBB :

www.phpBB.com

 سایت اصلی و مرجع اصلی phpNuke :

www.phpnuke.org

 

- سایتی برای دریافت انواع عکس و تمپلیت برای phpBB :

http://www.forumimages.com/

http://www.pixdesign.ch/en/

 

- سایتهای مربوط به phpNuke :

سایتی برای دریافت ماژولها و تمپلیتهای مختلف :

http://www.nukemods.com

http://www.nukecops.com/

http://www.phpnukefiles.com/

http://www.disipal.net/

http://www.nukescripts.net/

http://www.portedmods.com/

/ 0 نظر / 11 بازدید